تبلیغات
در مورد دین اسلام - قرآن ، كتاب صلح ، اندیشه ، توسعه ، تقوا و اخلاق
 
در مورد دین اسلام
اسلام بهترین دین خداست
مجمع جهانی اهل بیت (ع) در بیانیه ای اعلام كرد
قرآن ، كتاب صلح ، اندیشه ، توسعه ، تقوا و اخلاق
جام جم آنلاین: مجمع جهانی اهل بیت (ع) با صدور بیانیه‌ای از سازمان‌های اسلامی غرب خواست تلاش خود برای اسلام‌شناسی را گسترش دهند تا رویكردهای افراطی نسبت به اسلام و قرآن كه در نتیجه جهل به وجود آمده، از بین برود.


برای مشاهده کامل مطلب روی ادامه مطلب کلیک کنید

به گزارش فارس ، در بیانیه این مجمع با اشاره به عقب‌نشینی كشیش آمریكایی از اجرای مراسم قرآن ‌سوزی در نتیجه اعتراضات و هشدارهای جهانی، در عین حال تاكید شده لازم است كه شخصیت‏ها و سازمان‏های اسلامی غرب تلاش كنند اینگونه افراد بیشتر با اسلام آشنا شوند و رویكردهای افراطی نسبت به اسلام و قرآن كه در نتیجه جهل و نادانی به وجود آمده، از بین برود.

متن كامل بیانیه مجمع جهانی اهل بیت (ع) به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

قُولُواْ آمَنَّا بِاللّهِ وَمَآ أُنزِلَ إِلَیْنَا وَمَا أُنزِلَ إِلَی إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ وَإِسْحَقَ وَیَعْقُوبَ وَالأسْبَاطِ وَ مَا أُوتِیَ مُوسَی وَعِیسَی وَ مَا أُوتِیَ النَّبِیُّونَ مِن رَّبِّهِمْ لاَ نُفَرِّقُ بَیْنَ أَحَدٍ مِّنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ (سوره مباركه بقره ـ آیه 136)

متاسفانه در شرایطی كه اوضاع جهان در بحرانی‏ترین وضعیت خود به سر می‏برد و شیطان با مجهز كردن لشكریان خود به انواع سلاح‏ها و خدعه‏ها، در پی سلب ایمان، معنویت و اتحاد از موحدان و مؤمنان ادیان الهی است، خبر تصمیم یك گروه افراطی منسوب به مسیحیت برای اهانت به قرآن كریم به این نگرانی‏ها دامن زد.

مجمع جهانی اهل‏بیت (ع) به عنوان سازمانی بین‏المللی كه صدها تن از نخبگان علمی از كشورهای مختلف جهان در آن عضویت دارند و دارای مرجعیت فكری و فرهنگی در بین میلیون‏ها تن از دینداران در سطح دنیاست، توجه جهانیان را به نكات زیر جلب می‏كند:

1. اهانت نسبت به هر دین، فرهنگ و سنت، اقدامی بسیار نابخردانه، جاهلانه و متعصبانه است؛ این اقدام از سوی همه انسان‏های آزاد، دوراندیش و عاقل محكوم است و پیروان همه ادیان به‌ویژه مسلمانان واقعی از اینگونه اقدامات اعلام بیزاری می‏كنند.

2. انجام عملیات تروریستی، اعمال خشونت و شكنجه، راه‌‌انداختن جنگ و كشتن افراد بی‏گناه آن هم به نام دین در نزد تمامی مؤمنان به ادیان آسمانی به‌خصوص مسلمانان مردود و مطرود و گناهی بزرگ و نابخشودنی است.

3. پس از واقعه‏ 11 سپتامبر 2001 در نیویورك، بلافاصلخ علمای مسلمان، سازمان‏های اسلامی، دولت‌مردان كشورهای اسلامی و قاطبه مسلمین صراحتا اعلام كردند كه اسلام با تروریسم مخالف است و افرادی كه دست به این اقدام زده‏اند، از ما نیستند؛ قرآن مجید و اسلام از تروریسم، خشونت و قتل بی‏گناهان به دور است و این نوع اقدامات را به‌شدت محكوم می‏كند.

4. آنچه در روز 11 سپتامبر در آمریكا از سوی عده‏ای تروریست اتفاق افتاد، با پشتیبانی هر كس و به هر نحوی كه بود، دور از اسلام است و به مسلمانان ارتباطی ندارد و مسلمین از آن بیزارند؛ همانطور كه آنچه پس از آن به نام مبارزه با تروریسم از سوی قدرت‏های بزرگ در افغانستان، عراق، گوانتانامو و ابوغریب روی داد، مورد تنفر ما و دیگر دینداران جهان است.

5. اینك و در حالیكه سال‏ها از آن حادثه گذشته و حقیقت بر آگاهان جهان معلوم شده، متاسفانه برخی گروه‏های افراطی بار دیگر به نام دین، در صدد بودند كه پروژه‏ خشونت جدیدی را كلید بزنند و فتنه‏ای دیگر را آغازیده و آتش جدیدی برافروزند؛ آنان با مستمسك قرار دادن رفتار عده‏ای تروریست دور از اسلام، اقدامات آنها را به قرآن كریم نسبت داده و می‏خواستند با به آتش كشیدن این كتاب آسمانی، احساسات یك میلیارد و پانصد میلیون مسلمان جهان را به نفع اهداف شوم و شیطانی تحریك كنند.

6. قرآن كریم به اعتراف تمامی دانشمندان منصف جهان كتابی است كه مردم را به ایمان، برادری، صلح، گفتگو، اخلاق نیكو، حمایت از فقرا و ایتام و محرومین، علم‏آموزی، توسعه و پیشرفت، عبادت خداوند، ارتباط با غیب، خودسازی، تقوا و پرهیزكاری و مبارزه با فساد دعوت می‏كند؛ آیا عقل و وجدان می‏پذیرد كه كتابی با این ویژگی‏ها و معارف را بتوان مورد اهانت قرار داد و آیا اینها همه، دستورات مشترك تمام ادیان الهی نیست؟

7. سران ادیان و مذاهب، روحانیون، اسقف‏ها، كشیش‏ها، خاخام‏ها، موبدان، راهبان و دانشمندان دینی به امر خداوند متعال وظیفه دارند تلاش كنند طرفداران ادیان به یكدیگر نزدیك‏تر شده و همكاری و همدلی و روح برادری بین پیروان ادیان افزایش یابد و دوستی، صلح و آرامش بین ملت‏ها حاكم شود.

8. اگرچه مطابق آخرین اخبار رسیده، كشیش تری جونز تحت تاثیر اعتراضات و هشدارهای جهانی از طرح قرآن‌سوزی عقب‏نشینی و مراسم را لغو كرده، اما لازم است شخصیت‏ها و سازمان‏های اسلامی غرب تلاش كنند تا اینگونه افراد بیشتر با اسلام آشنا شوند و رویكردهای افراطی نسبت به اسلام و قرآن كه در نتیجه جهل و نادانی به وجود آمده، از بین برود. اگر سران این حركت در كلیسای فلوریدا و گروه‏های مشابه، به درستی قرآن كریم را درك كنند و با معارف آسمانی آن آشنا شوند، دست از اینگونه حركات برخواهند داشت و بی ‏شك دیدگاه‏های آنها تغییر خواهد یافت.

9. انتظار داریم كه مجامع بین‌المللی چون سازمان ملل، كمیسیون حقوق بشر، یونسكو و سازمان كنفرانس اسلامی و نیز دولت‏های مسلمان از راه‏های حقوقی و قانونی مانع انجام چنین اقداماتی شوند؛ چرا كه اینگونه اقدامات موجب شكاف بیشتر میان پیروان ادیان و ایجاد تنش میان مسلمانان و غیر مسلمانان خواهد شد و باعث بروز اختلاف و دامن زدن به ناآرامی‏ها می‏شود. ما همه وظیفه داریم مردم جهان از ملیت‏ها، نژادها، رنگ‏ها، ادیان و فرقه‏های گوناگون را به هم نزدیك و نزدیك‏تر كنیم.

10. مجمع جهانی اهل‏بیت (ع) ضمن تاكید بر لزوم گفتگوی سالم، منطقی و عقلانی بین سران ادیان و دانشمندان دینی جهت رفع سوءتفاهم‌ها، آمادگی خود را برای میزبانی یا شركت در نشست‏ها، گفتگوها و توافقات بین دینی و بین مذهبی اعلام می‌كند و نیز حاضر است با برگزاری جلسات یا ارسال كتب، حقیقت اسلام و قرآن را برای مقامات كلیسای فلوریدا روشن سازد.

11. در پایان اعلام می‌كنیم منتفی شدن هتك حرمت كلام‌الله مجید از سوی كشیش مذكور بار دیگر بر این واقعیت مهم و با ارزش صحه گذاشت كه اگر مسلمانان وحدت اسلامی را جدی بگیرند و تمامی دینمداران جهان با هم همسو باشند، دشمنان و مستكبران عالم چاره‏ای جز عقب‌نشینی در برابر حق و فضیلت نخواهند داشت.

وَمَا تَنْقِمُ مِنَّا إِلَّا أَنْ آمَنَّا بِآیَاتِ رَبِّنَا لَمَّا جَاءَتْنَا ؛ رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْراً وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِینَ (سوره مباركه اعراف ـ آیه 126).

نوع مطلب : دین، 
برچسب ها : قرآن، كتاب صلح، اندیشه، توسعه، تقوا و اخلاق،
لینک های مرتبط : قرآن ، كتاب صلح ، اندیشه ، توسعه ، تقوا و اخلاق،


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

اسلام آیین حق الهی است و آخرین و کاملترین و بهترین دین در تامین سعادت بشری و جامعترین دین در تامین مصالح دنیوی و اخروی انسانهاست.

مدیر وبلاگ : علی سلیمی
موضوعات
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :